Ср, 22.05.2019, 0:30:01
КРИВОРІЗЬКИЙ ПРОФЕСІЙНИЙ ГІРНИЧО-МЕТАЛУРГІЙНИЙ ЛІЦЕЙ
Головна | Реєстрація | Вхід Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту
Форма входу
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Міні-чат
Наше опитування
Оцініть сайт
javascript:// javascript://
Всего ответов: 1130
kpgml.at.ua/
Офіційні ресурси

 Інформаційно-комунікативні технології у формуванні фахівця гірничої галузі

 Для того, щоб зробити навчальний заклад конкурентоспроможним на ринку освітніх послуг, ліцей повинен виробляти продукт, потрібний учням та підприємствам-замовникам кадрів. Таким продуктом може стати комп'ютерна грамотність учнів. В суспільстві існує великий попит на грамотних спеціалістів, здібних знаходити та обробляти інформацію, вирішувати різні задачі.
Нові технічні засоби довели свою незамінність в навчально-виховному-процесі, є гарантом успішної його модернізації, міцне джерело інформації, самоосвіти. Проблема впровадження ІКТ необмежена лише експлуатацією техніки, в центрі уваги повинен бути учень, на якого слід орієнтуватися при її використанні, як інструмент пізнання в навчанні. У зв'язку з цим, використання в ліцеї сучасної техніки викликало деякі труднощі і проблеми: недостатня кваліфікація педагогів, немає чіткого розуміння педагогічних можливостей ІКТ. Тому виникла необхідність випереджувальних педагогічних досліджень, які дозволять зробити аналіз попиту педагогів в забезпеченні інформацією, що дозволить вирішувати типові та інноваційні завдання методичної роботи та аналіз наслідків використання ІКТ. Все це в цілому визначило напрямок роботи ліцею та тематику інноваційного проекту.
Мета проекту :        Підвищення ефективності навчально-виховного процесу.
                                    Покращення профорієнтаційної роботи.
                                    Залучення батьків, роботодавців до участі в навчально-виховному процесі.
Основні завдання: Забезпечення учнів та педагогів сучасними навчальними матеріалами на основі ІКТ;
                                      Створення навчально-практичного центру сучасних педагогічних та виробничих технологій, видання електронних навчальних підручників, посібників, дистанційних курсів.
                                      Виявлення та підтримка творчо обдарованих учнів та педагогів ліцею. 
Основні напрямки та стратегічний план реалізації проекту викладені в паспорті «Програми інформатизації ліцею», структура якої має декілька взаємопов'язаних компонентів: Організаційне, фінансове, технічне забезпечення інформатизації навчально-виховного процесу.
                               Автоматизація управлінського діяльності.
                               Підвищення кваліфікації педагогів.
                               Інформатизація освітнього процесу.
                               Використання інформаційних технологій у методичній діяльності.
При розробці програми інформатизації ліцею здійснено аналіз використання комп'ютерних класів ліцею, враховані можливі ризики та викладені шляхи рішення проблеми через діяльність адміністрації, учнів та педагогів Реалізація інноваційних підходів Огляд експериментальної роботи в ліцеї З числа найбільш досвідчених та творчих педагогів ліцею створено консультативно-інформаційну службу, яка надає практичну допомогу учням та педагогам при роботі з сучасною технікою, консультує та виконує замовлення по пошуку інформації.Аналіз та задоволення інформаційного попиту педагогічних працівників здійснюються за допомогою анкетування, бліц­-опитування, вільного діалогу. Ведеться робота по створенню банків даних педагогічної інформації. Створено веб-сайт ліцею, розроблено положення про сайт та про ліцейну команду інформатизації навчального закладу. Організація на базі ліцею підготовки ІПП за програмою «Іпtel. Навчання для майбутнього». Участь у міських та обласних конкурсах комп'ютерної творчості. Неодноразово учні ліцею займали призові місця у міському конкурсі знавців інформатики. Організація методичних днів, відкритих уроків, інтегрованих уроків з використанням ІКТ. Профілактика гіподинамії в учнів через розгалужену мережу
спортивних секцій. Розробка дистанційних навчальних курсів. Створено дистанційний курс з предмету «Спецтехнологія» з професії «Електрогазозварник». Створення прес - центру ліцею з числа обдарованих учнів та творчих педагогів, головною метою якого є випуск внутрішньоліцейної газети «КПГМЛ СІТУ». Робота експериментального майданчику спільно з Криворізьким технічним університетом над проектом «Розвиток технічного мислення в учнів ПТНЗ гірничого профілю». Заходи по реалізації проекту включають в себе: Створення електронних тренажерів гірничої техніки, що на ВАТ «Криворізькому залізорудному комбінаті». Розробка власних програм, ППЗ, дистанційних курсів, розвиток фонду сучасних галузевих технологій, моделювання виробничих процесів . Створення навчально-методичного супроводу для проведення уроків з використанням ІКТ. Створення відео студії, відеотеки, оп-Lіпе зв'язку між усіма службами ліцею. Створення електронного каталогу «Бібліотека». Створення на базі педагогічного кабінету та бібліотеки «Електронного методичного кабінету».
Очікувані результати інноваційного проекту:                 Внесення якісних змін у використання ІКТ; 
                                                                                                      Підвищення кваліфікації ІПП;
                                                                                                      Підвищення якості навчання;
                                                                                                      Покращення якісного складу контингенту учнів;
                                                                                                      Підвищення конкурентоспроможності навчального закладу.
Інноваційний проект та програма інформатизації ліцею розглянута та затверджена педагогічною радою ліцею і набула статус офіційного документу. Тому педагогічний колектив ліцею керується в своїй роботі сучасними концепціями освіти, які орієнтовані на організаційні ідеї, дидактичні принципи та вимоги, пов'язані з широким застосуванням інтерактивних електронних навчальних засобів в підготовці конкурентоспроможних спеціалістів сучасного ринку праці. Розробка ППЗ для професійно-технічних навчальних закладів потребує значних зусиль, але докладені зусилля, сподіваємось, будуть не марні, комп'ютерні засоби навчання і побудовані на них нові інформаційні технології здатні докорінним чином змінити систему освіти. З використанням ППЗ процес навчання стає настільки захоплюючим, що тільки лінивий не захопиться такою формою надбання знань.

Офіційні ресурси

Пошук
Календар
«  Травень 2019  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
статистика сайта
Всего: 17
Новых за месяц: 0
Новых за неделю: 0
Новых вчера: 0
Новых сегодня: 0

Октябрят: 16
Пионеров: 0
Помощников:
Модераторов: 0
Инквизиторов:
Замов.админа:
V.I.P:

Парней: 13
Девушек: 4
Copyright MyCorp © 2019
КРИВОРІЗЬКИЙ ПРОФЕСІЙНИЙ ГІРНИЧО-МЕТАЛУРГІЙНИЙ ЛІЦЕЙ