Чт, 18.04.2019, 12:29:07
КРИВОРІЗЬКИЙ ПРОФЕСІЙНИЙ ГІРНИЧО-МЕТАЛУРГІЙНИЙ ЛІЦЕЙ
Головна | Реєстрація | Вхід Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту
Форма входу
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Міні-чат
Наше опитування
Оцініть сайт
javascript:// javascript://
Всего ответов: 1130
kpgml.at.ua/
Офіційні ресурси

 
«З досвіду організації учнівського самоврядування
в Криворізькому професійному гірничо-металургійному ліцеї» 

 Історія розвитку самоврядування в Криворізькому гірничо-металургійному ліцеї багата на визначні події та добрі справи. Самоврядування має глибоке коріння і опирається на великий досвід, фундамент якого закладався ще у далеких 60-х роках, коли ГПШ №5 була реорганізована в ПТУ №37. Змагання між групами, соціалістичне змагання на виробництві стали запорукою того, що випускники ліцею традиційно ставали командирами виробництва.
І сьогодні, для забезпечення ділового ритму життя, дисципліни і порядку протягом усього навчального дня в ліцеї функціонує ефективно діюча система учнівського самоврядування.
У вересні 2007 року, у Пущі-Водиці на Першому Всеукраїнському тематичному навчально-оздоровчому зборі лідерів учнівського самоврядування професійно-технічних навчальних закладів України саме нам випала честь очолювати делегацію від Дніпропетровської області у складі заступника директора з навчально-виховної роботи Клещенко І.М. і голови ради командирів ліцею 2007-2008 навчального року Катаржнова Сергія. На зборах була прийнята президентська форма правління учнівського самоврядування, а президентом від Дніпропетровської області було обрано нашого лідера. Але на засіданні ради командирів ліцею було прийнято, що основним органом правління в ліцеї залишиться рада командирів тому, що її ефективність безперечна.
Наступною сходинкою у розвитку учнівського самоврядування стало розроблення нормативної бази, а саме:
- Положення про раду командирів;
- Права та обов’язки учнів ліцею;
- Організаційно-функціональна структура самоврядування в учбовій групі;
- Вимоги до учнівських зборів;
- Правила і норми учнівського самоврядування в групі;
- Поради консультантам учнівського самоврядування;
- Правила управлінської культури;
- Обов’язки командира групи;
- Моральний кодекс групи.
Лідерські задатки є у кожної людини, але міра їх, безперечно, різна. Лідерству можна навчитися і потрібно навчати. Виховання лідера передбачає формування його вміння мислити, знаходити проблему, приймати рішення, брати відповідальність на себе.
Свого роду звітом роботи ради командирів та методом навчання лідерів в ліцеї є традиція проводити Дні самоврядування 7 грудня кожного навчального року. Підготовка до проведення Днів самоврядування кропітка, задіяні адміністрація та всі інженерно-педагогічні працівники ліцею. Родзинкою дня самоврядування в ліцеї є уроки для педагогів та майстрів виробничого навчання, а з 2007 року відзначається Свято міста «КПГМЛ» і засновано звання «Почесний громадянин міста КПГМЛ». Результати цих днів ми бачимо на підведенні підсумків, де учні та педагоги висловлюють свою думку. Ці свята поліпшують морально-психологічний клімат в колективі, змінюють стиль взаємовідносин у ньому, емоційно насичують життя в ліцеї і наповнюють загальну атмосферу доброзичливістю. Учні роблять свідомий вибір соціальних цінностей.
Розвиток самоврядування в ліцеї вже набув міських і обласних масштабів. Ми стали осередком розвитку учнівського самоврядування в нашому місті. Традиційно в ліцеї проходять міські лідерські конкурси, метою яких є творче самовдосконалення учнівської молоді, формування активної життєвої позиції, власної самооцінки, самопізнання.
На рахунку лідерів учнівського самоврядування в ліцеї:
- перші місця у міських конкурсах «Супер-лідер року 2007,2008,2009»;
- два роки поспіль І місце у міському конкурсі агіттеатрів «Молодь за здоров’я» та І місце в районному військово-спортивному святі «Нам світ цей прекрасний берегти»;
- І місце в міському конкурсі знавців інформатики;
- 2 Гран-прі та перші місця у міському та обласному фестивалі художньої самодіяльності;
- ІІІ місце в естафеті на приз газети «Червоний Гірник»;
- ІІ місце в міському конкурсі знавців права серед лідерів учнівського самоврядування ПТНЗ міста.
- пізнавальні екскурсії для кращих учнів ліцею у Софіївський парк м.Умань, в біосферний заповідник «Асканія Нова», козацький хутір Галушківка, зоологічний парк та аквапарк м.Миколаїв.
В листопаді місяці 2009 року Євроклуб ліцею прийняв участь в Всеукраїнському конкурсі з толерантності, який проводив Центр європейської інформації. Роботи учасниць конкурсу - членів євроклубу (учениць групи № 5 Філімонова Вікторія, Павлюк Оксана) не увійшли до числа дипломантів, але, за визначенням журі, робота «Толерантне відношення до хворих СНІДом» заслужила на відзначення і євроклуб «Inter», який очолює Сокур Л.В., отримав сертифікати про участь у конкурсі та заохочувальний подарунок – комплект літератури з європейської тематики.
На базі ліцею щороку проходять установчі та звітні конференції учнівської молоді професійно-технічних навчальних закладів міста та області. Це пошук ефективних форм і методів роботи, можливість поділитись досвідом діяльності органів учнівського самоврядування, поставити проблемні запитання і спільно їх вирішувати. Значною і пам’ятною для лідерів учнівського самоврядування області стала конференція, на якій був присутній заступник начальника Головного управління освіти у науки Дніпропетровської облдержадміністрації А.Л.Демура.
Вагомим досягненням учнівського самоврядування є відкриття на базі нашого ліцею міського Центру Превентивного Виховання. Відкриття центру – це реакція на суспільну потребу в збереженні генофонду України. Лідери учнівського самоврядування разом з командою педагогів-ентузіастів, педагогів-оптимістів ПТНЗ міста під егідою Криворізького міського методичного центру профтехосвіти розробили Положення та програму Центру, яка має лаконічну назву «Час жити» і розрахована на 5 років (з 01.12.2006р. по 30.12.2011р.).
Одним з останніх вдалих проектів лідерів учнівського самоврядування стало створення Прес-центру ліцею, як незалежного органу, призначеного забезпечувати учнів і педагогів достовірною, оперативно і актуальною інформацією про діяльність учнівського самоврядування ліцею, його підрозділів, про заходи і найважливіші події, про актуальні питання і проблеми життя учнів. Як кожна матір виношує свою дитину 9 місяців так і лідери ліцею, приблизно стільки ж часу, виношували ідею створення в ліцеї такого співтовариства учнів і педагогів для організації спільної справи, яка б об’єднувала у творчій роботі ці два колективи.
Після міського конкурсу знавців інформатики на початку 2008 року з’явилися учні, які взялися за розробку дизайну майбутньої газети. Тоді всі ми повірили, що газеті бути. Група творчих, ініціативних учнів і педагогів взялися за розробку положення про Прес-центр, визначення орієнтирів подальшої роботи, обговорення формату газети, періодичності її видання, тематики постійних та періодичних рубрик тощо. Впроваджена «Поштова скринька», яка допомагає і зараз нам спростити листування з читачами газети.
Головною метою Прес – центру є:
1) створення співтовариства учнів і співробітників для випуску учнівської газети «КПГМЛCITY»;
2) збільшення інформованості учнів і співробітників ліцею про діяльність учнівського самоврядування та інших підрозділів ліцею;
3) формування громадської думки на користь формування ініціативної, соціально – активної, спроможної приймати нестандартні рішення особистості.
Основними завданнями Прес – центру є:
1) створення умов для реалізації професійних інтересів (для учнів, які бажають у майбутньому отримати професію журналіста та ін.);
2) розвиток і стимуляція учнівської активності в області реалізації мети і завдань учнівського самоврядування, забезпечення «зворотного зв’язку» керівництва ліцею із учнями;
3) регулярне і об’єктивне висвітлення діяльності учнівського самоврядування ліцею, всіх його структурних підрозділів, а також найбільш значущих подій в житті ліцею.
Структура редакції газети:
> Клещенко Ірина – засновник, головний редактор (Перепелиця Марія – заступник)
> Шестак Наталя – координатор проекту (Мазуренко Ігор - заступник)
> Лихошерст Андрій – технічний редактор, дизайнер (Гальченко Олексій - асистент)
> Вдовиченко Марія – коректор (Косміна Наталія - заступник)
> Мараховський Юрій – PR – менеджер (Марченко Максим - заступник)
> Герець Вікторія – фотокореспондент
> Чуєнко Катерина – верстальник
Кореспонденти та ведучі постійних рубрик: Вдовиченко Марія, Бондарева Любов, Якушева Ольга, Сокур Людмила, Мараховський Юрій, Купчина Юлія, Діхтеренко Ольга, Більчик Олександра, Стовпець Раїса, Нестеренко Сергій, Шестак Наталія, Гвоздик Любов, Денгаур Галина, Рожковська Ольга.
Вперше Прес-центр презентував себе на обласній навчально-методичній раді та раді директорів в квітні 2008 року, на міській секції заступників директорів з навчально-виховної роботи ПТНЗ міста; представив свої роботи на Всеукраїнський огляд-конкурс «Робітнича професія – 2009». Останнє вдале досягнення Прес-центру – це участь і перемога в ХІІ Національному конкурсі шкільних газет у номінації «Кращий матеріал на тему учнівського самоврядування», заснованою офіційною газетою Верховної Ради України «Голос України», що проходив 15-16 травня 2009 року в м. Миколаїв. Наші журналісти були нагороджені дипломами та цінними подарунками від головного редактора газети «Голос України» А.Ф. Горлова, від Голови Національної спілки журналістів України І.Ф.Лубченко, Президента Академії педагогічних наук України В.Г.Кременя, директора Колежу Преси та Телебачення, Президента Національного конкурсу шкільних газет Г.О.Головченко.
Готуються матеріали до участі в ХІІІ Національному конкурсі шкільних газет у м. Миколаїв, у VІІІ Міжнародному фестивалі-конкурсі дитячо-юнацької журналістики «Прес – весна на Дніпрових схилах», фестивалі-тренінгу «Будемо разом» у м. Донецьк.
Почався новий навчальний рік, черговий етап в нашому житті, багато хто з лідерів є випускниками, але не завершується справа, робота над вдосконаленням нашого видання, приходять нові журналісти, виносять свої пропозиції, з’являються нові рубрики, змінюється дизайн газети.
Ми вважаємо, що за одну мить змінити світ на краще не можливо. Це не під силу одній людині. Але, якщо кожен з нас почне змінювати свій куточок планети, то разом ми досягнемо успіху.
Давайте будемо виховувати лідерів, які будуть творити щасливу долю держави і свою власну.

Офіційні ресурси

Пошук
Календар
«  Квітень 2019  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
статистика сайта
Всего: 17
Новых за месяц: 0
Новых за неделю: 0
Новых вчера: 0
Новых сегодня: 0

Октябрят: 16
Пионеров: 0
Помощников:
Модераторов: 0
Инквизиторов:
Замов.админа:
V.I.P:

Парней: 13
Девушек: 4
Copyright MyCorp © 2019
КРИВОРІЗЬКИЙ ПРОФЕСІЙНИЙ ГІРНИЧО-МЕТАЛУРГІЙНИЙ ЛІЦЕЙ