Чт, 04.06.2020, 3:27:39
КРИВОРІЗЬКИЙ ПРОФЕСІЙНИЙ ГІРНИЧО-МЕТАЛУРГІЙНИЙ ЛІЦЕЙ
Головна | Реєстрація | Вхід Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту
Форма входу
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Міні-чат
Наше опитування
Оцініть сайт
javascript:// javascript://
Всего ответов: 1135
kpgml.at.ua/
Офіційні ресурси

Інформація про діяльність євроклубу Inter

 
Шлях до європейського майбутнього України – це основне питання сьогодення. Одним із важливих завдань освіти об’єднаної Європи є формування в молодого покоління свідомості про спільну європейську належність, розвиток почуття відповідальності за спільне майбутнє, відчуття європейської громадськості.
Інтеграція українського суспільства в європейський економічний, політичний, культурно-освітній простір вимагає виховання такого молодого покоління, яке керуватиметься у своєму житті демократичними принципами та цінностями, затверджуватиме їх в повсякденному житті. Ми багато чому можемо навчитися у європейських країн, якщо хочемо жити в Європі не тільки географічно.
Особливо важливі в умовах розвитку європейської інтеграції питання спільності культур, розвитку мов, толерантності, громадянської активності в збереженні культурної спадщини. Спільні проблеми єднають всі народи. Проблеми миру, дружби, розвитку культури, мови, а значить і духовності нації знайомі кожній країні.
Тому нашою державою запропоновано ряд цільових програм по інформуванню громадськості з питань європейської інтеграції. Однією з освітніх програм України є організація європейських клубів в загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладах.

  Криворізький професійний гірничо-металургійний ліцей нараховує вже 8-річний досвід функціонування євроклубу, який має назву «Inter».


Візитна картка євроклубу «Inter»:


Дата народження: 2004 р.
Місце народження: Криворізький професійний гірничо-металургійний ліцей
Кількість членів: необмежена
Девіз клубу: «Ми всі різні, але це не заважає нам товаришувати»
Символіка: емблема євроклубу і бандани з символікою європейських держав.
Президент: Сокур Л.В.
Електронна адреса:
www.крgml.at.ua


Робота клубу  КПГМЛ ( а раніше ПТУ №37) має давню традицію. Це пов’язано з тим, що в 70-80 рр. минулого століття в училищі навчались учні з країн Східної Азії (В’єтнам, Камбоджи), Африки (Ангола, Нігерія), Пакістану та Афганістану, Індії. Вони набували професії гірничого профілю за урядовими домовленостями між Радянським Союзом та країнами, які мали потребу в кваліфікованих робітниках. Навіть до сих пір до ліцею надходять листи з вітаннями та словами вдячності за отриману освіту. В музеї КПГМЛ зберігаються численні листи, подарунки та фотографії учнів – іноземців.
Також плідна співпраця велася з європейськими країнами. Неодноразово училище приймало делегації з німецького міста Мансфельд, який є містом – побратимом Кривого Рогу. В складі делегацій РУ ім. Кірова учні ПТУ №37 відвідували Німецьку Демократичну Республіку.
Після отримання Україною незалежності ці зв’язки на деякий час були втрачені. Але продовження такої роботи відчувалось вкрай необхідним, особливо в світлі євроінтеграційних напрямків нашої країни, прагненням України стати повноправним членом Євросоюзу.
Тому В 2004 році була започаткована робота по створенню євроклубу в КПГМЛ, але з урахуванням нових реалій життя.
Метою проекту було створення умов для активного вивчення учнями КПГМЛ культури народів інших країн та України за допомогою пошуково-дослідницької роботи.

В колективі була проведена інформаційна робота: запропонований конкурс на назву клубу та символіку. Серед учнівської молоді відчувалась велика зацікавленість, тому робота по створенню євроклубу приносила задоволення і відчуття корисності.
Клуб отримав назву «Inter». В кінцевому результаті структура клубу мала такий вигляд:
                                                               

Президенткоординатори проектів:                    секретар                               члени клубу

* пошукових                                                                                                         
* дослідницьких                                                                                                   
* творчих                                                                                                             
* інформаційних                                                                                                    
* міжнародних                                                                                                      

В Раду євроклубу увійшли президент, координатори проектів та секретар. План роботи євроклубу, графік проведення засідань та загальне керівництво здійснюється президентом клубу. Секретар веде протоколи засідань та літопис євроклубу.

Головні напрямки діяльності євроклубу «Inter»:
* ознайомлення з культурою та традиціями в інших країнах;
* інформування про інтеграційні процеси в Європі;
* формування почуття європейської єдності, сприйняття України як частини європейської спільноти;
* налагодження контактів з освітніми організаціями та євроклубами за кордоном;
* виховання толерантного ставлення до культури та звичаїв різних народів;
* практичне засвоєння норм і правил усної і письмової комунікації в різних сферах спілкування іноземною мовою;
* заохочення до вивчення іноземних мов.

Координатори проектів отримали такі завдання:
* налагодження зв’язків з однолітками за кордоном;
* проведення наукових конференцій, які поширюють знання про міжнародні організації ( Євросоюз, НАТО, ООН, ОБСЄ і т. д.);
* організація вечорів європейської поезії, виставок, заочних екскурсій, презентацій ( на українській та іноземній мовах);
* створення WEB сайту в мережі Internet;
* пошук та спілкування з видатними людьми за кордоном, діяльність яких пов’язана з Україною;
* проведення туристичних подорожей, освітніх експедицій, метою яких є вивчення культури народів України та Європи.


Найбільш вдалими проектами стали:

* Євроінтеграційні: «Україна – НАТО. За і проти», «Шлях України в Євросоюз», «Міжнародні неурядові організації»; «Дні Європи» В КПГМЛ»;
* Дослідницькі: «Українська культура в світі», «Видатні особистості європейського рівня», «Німецька поезія мовами світу», «Сучасна німецька музична культура», «Українська гостинність.Традиції європейського етикету»; 
 
* Практично-орієнтовні : презентація професій «Моє професійне майбутнє» (на іноземній мові);
 

* Творчі: «Весна в традиціях, віршах та піснях країн Європи», «За святковим столом в Німеччині»; «Візит до британської родини»; «Хелоуін»;  
  
  
* Спортивні: «Разом до здорового способу життя»
 
 
* Інформаційно-пошукові: «Дослідники- іноземці Криворізького залізорудного басейну», «Німецькі коріння Олександра Поля»
Особливо хотілось би зупинитись на міжнародних проектах. За допомогою мережі Інтернет члени клубу налагодити спілкування з однолітками за кордоном: Центром професійної освіти міста Заарбрюкен, спортивним клубом «Відродження» (Erneuerung) (Німеччина), муніціпальною школою м. Прозерпайн ( Австралія), учнями-іноземцями ПТУ №37 минулих років.
Євроклуб «Inter» обмінюється досвідом роботи з євроклубами Москви (Росія) та Мінська (республіка Беларусь), євроклубами України.
На запрошення євроклубу «Inter» в 2006 році ліцей відвідали друзі з Німеччини м. Заарбрюкен.
Набути новий досвід в роботі президенту клубу допомогла подорож до Європи в 2008 році, а саме до Німеччини та Франції. Особливо корисною та цінною стала зустріч з учнями та викладачами Центру профосвіти м. Заарбрюкен та вихованцями спортивного клубу «Erneunerung» в Оксенфурті.
Подорож країнами Європи принесла не тільки нові враження, але й нові знайомства. Другом євроклубу «Inter» став також німецький письменник Георг Ашенбреннер, творчість якого пов’язана з Україною. В його книзі «300 років поневірянь» розповідається про переселення німецького народу за часів Російської імперії на Україну, зокрема в Одеську та Миколаївську області. Примірник цієї книги пан Ашенбреннер люб’язно подарував нашому ліцею.

Привітання зі святами, фото- та відеопоздоровлення, подарунки іноземних друзів стали експонатами нашого музею КПГМЛ. Особливо ми вдячні за фахову літературу та підручники, які подарували нам друзі з Центру професійної освіти м. Заарбрюкен.
Діяльність клубу «Inter» висвітлюється на сторінках ліцейної газети «КПГМЛ – СYTY», де ми маємо свою сторінку « Гостьова книга».
Практичну цінність проектів європейського напрямку, яким є зокрема Євроклуб «Inter», важко переоцінити. Участь в євроклубах дає учнівській молоді цікаві знання про культуру інших народів, сприяє розвитку і самореалізації, допомагає вивченню іноземних мов, створює перспективи на професійне майбутнє.
Досягнуті результати:

- в результаті співпраці з німецькими учбовими закладами КПГМЛ отримали фахову літературу з професійної орієнтації молоді, фахову літературу з технології зварювальних робіт, автентичні підручники, атласи, карти з німецької мови, відеопосібники краєзнавчого характеру.

Підручники та фахова література використовується викладачами КПГМЛ при підготовці уроків та позакласних заходів, досвід професійної орієнтації німецьких фахівців допомагає в профорієнтаційній роботі навчального закладу.

Така тісна співпраця дає також можливість німецькій молоді дізнатися багато корисного та цікавого про Україну та ліцей зокрема (навчання, отримання робітничої спеціальності, захоплення, всебічний розвиток та культуру). 
Офіційні ресурси

Пошук
Календар
«  Червень 2020  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
статистика сайта
Всего: 18
Новых за месяц: 0
Новых за неделю: 0
Новых вчера: 0
Новых сегодня: 0

Октябрят: 17
Пионеров: 0
Помощников:
Модераторов: 0
Инквизиторов:
Замов.админа:
V.I.P:

Парней: 14
Девушек: 4
Copyright MyCorp © 2020
КРИВОРІЗЬКИЙ ПРОФЕСІЙНИЙ ГІРНИЧО-МЕТАЛУРГІЙНИЙ ЛІЦЕЙ